INFOLINIA

+48 25 644-44-85


Strona główna

Oferta

Suplementy

Detoksykacja

Partnerzy

Kontakt
                                                                          

 
 


DETOKSYKACJA
 

 
 

Medycyna naturalna przeżywa dziś niebywały rozkwit. W czasie, kiedy choroby cywilizacyjne są najczęstszą przyczyną zgonów, a medycyna akademicka, mimo postępów w nauce, nie zawsze potrafi sobie z nimi poradzić, chętnie zwracamy się w stronę innych metod bezpiecznych , mniej bolesnych, pomocnych.

Bardzo często metody te łączą w sobie diagnostykę, profilaktykę i leczenie. To też są powody, dla których ten rodzaj terapii cieszy się powodzeniem.

Niezwykle modne są dziś terapie, wywodzące się ze starej chińskiej sztuki uzdrawiania. Sztuki, bo medycyna chińska to cała filozofia to zdrowy styl życia.

Przykładem takiej zdrowej terapii - dodającej zdrowia, witalności i urody - jest Detoksykacja. Metoda, określana też mianem Aqua Detox, opiera się na chińskiej filozofii energii jako istoty życia i wody, która także jest formą żywej energii. Zresztą właśnie woda jest podstawą wielu sprawdzonych i uznanych przez oficjalną medycynę terapii (słynne sposoby leczenia zimną i ciepłą wodą dr Kneippa), a na przepływie energii w naszych organizmach opierają się z kolei takie metody lecznicze jak akupresura, akupunktura, refleksoterapia czy moksa. O leczniczych właściwościach wód mineralnych wszyscy wiemy, tak samo jak o tym, jak ważna jest równowaga energetyczna w organizmie. W momencie, kiedy jej brakuje, zaczynamy chorować.

Detoksykator jest owocem wysiłku wielu naukowców. czyniąc go urządzeniem niezwykle skutecznym i wyjątkowym w dziedzinie oczyszczania i rewitalizacji organizmu.

Dzięki badaniom naukowców - uzyskaliśmy wiedzę, iż komórki zdrowego człowieka powinny mieć ujemny potencjał. Wtedy przyswajanie składników pokarmowych oraz wydalanie toksyn jest optymalne. Ujemny potencjał obciążonej lub uszkodzonej komórki może spaść i wówczas zarówno przyswajanie składników pokarmowych jak i wydzielanie toksyn jest zaburzone. Taka sytuacja może nastąpić gwałtownie, w wyniku choroby lub powstać stopniowo - jako rezultat niewłaściwego sposobu odżywiania, stresującego trybu życia i wpływu zanieczyszczonego środowiska lub spożycia toksyn zawartych w pokarmach np. wszelkiego rodzaju ulepszacze i konserwanty.

Jak temu stanowi zaradzić?
Odpowiedzią jest DETOKSYKATOR Urządzenie to dzięki specjalnemu programowi wytwarza odpowiednio zmodulowany prąd o zmiennej biegunowości, który powoduje jonizację wody. Kiedy stopy zanurzymy w wodzie to poprzez pory - ok. 2500 na każdej stopie – oczyszcza się i energetyzuje organizm - szybko i skutecznie.

Działanie aparatu DETOKSYKATOR Po włączeniu aparatu gaz wydobywa się przy elektrodach, co wskazuje na to, że zachodzi reakcja elektrolityczna ( Zjawisko to ma miejsce również bez kontaktu ciała z wodą, gdyż następuje wydzielenie gazów znajdujących się w wodzie). Reakcja ta uwidacznia się również w przeważającej części przypadków przez zmianę koloru wody co jest wynikiem wytrącania z wody różnych substancji. Po włożeniu stóp do wody jej kolor zmienia się jeszcze bardziej, gdyż zostają pobudzone mechanizmy wydalania. Woda staje się "przedłużeniem" płynów ciała osoby poddawanej zabiegowi, od których jest oddzielona zaledwie cienką porowatą membraną jaką są błony osmatyczne. Przepływ prądu przez wodę powoduje zjawisko jonizacji. Zostało naukowo dowiedzione, że zjawisko jonizacji jest korzystne dla organizmu ludzkiego. Zjonizowana ujemnie woda równoważy jony dodatnie, poprawia również samopoczucie, przywracając właściwą równowagę pH w płynach organizmu. W obu wypadkach, zostają uwolnione energie, które były zablokowane w organizmie, w efekcie złych nawyków żywieniowych, stylu życia, stresów oraz wpływu zatrutego środowiska lub nagromadzonych toksyn.

Znaczenie wody w zabiegach Detoksykacyjnych Doświadczenia wykazują że stymulacja wody wytwarza energię. Aparat detoksykacyjny wykorzystuje tą właściwość energetyzując wodę, dzięki jonizacji. Przywrócenie z kolei dzięki temu procesowi właściwej energii komórek sprawia, że uaktywnia się naturalna funkcja wydalania, jedna z najważniejszych cech organizmu, konieczna do życia i dobrego samopoczucia. Przedstawiliśmy już znaczenie wody używanej w zabiegu detoksykacji, i jej jakości ale równie ważna jest ilość świeżej wody w organizmie. Przed rozpoczęciem zabiegów powinno się dziennie pić 1 do 2 litrów wody, przez okres 2 dni (szklanka wody co 3 godziny). Jeśli organizm jest właściwie nawodniony, istnieje większa szansa pełnego wykorzystania potencjału wynikającego z zabiegu detoksykacji.

Zabarwianie wody w czasie zabiegów Zabieg wpływa w różny sposób na zabarwienie wody. Jedną z widocznych zmian w trakcie zabiegu w niektórych okolicznościach jest zmiana koloru wody. Kolory te różnią się w zależności od zdrowia osoby, diety i innych czynników takich jak używki a także od samej wody. Tak jak każdy człowiek jest inny, tak też inna jest każda woda w czasie detoksykacji. Pobudzona woda wytrąca cząsteczki w niej zawarte i stają się one możliwe do zauważenia. To sprawia, że woda może przyjąć kolor od lekko żółtego do brązowego. Od ilości i składu osadu znajdującego się w wodzie zależy jego kolor i intensywność. Jeśli sprawdzi się tę zasadę wielokrotnie na wodzie z tego samego źródła, za każdym razem jej kolor będzie taki sam. Jeśli natomiast przeprowadza się ten test wiele razy, lecz za każdym razem inna osoba ma stopy zanurzone w wodzie, zmiany wody mogą być zadziwiająco różne. Kolor może się zmieniać od jasno-żółtego poprzez brudną czerwień, zieleń i brąz aż do prawie czarnego. Może być ona brudniejsza lub czystsza. Niejednokrotnie można zauważyć plamy tłuszczu na powierzchni wody. Dają się też odczuć zapachy np. złogów nikotynowych, alkoholowych toksyn. Zauważono również w czasie serii zabiegów, że organizmy niektórych osób ( przy innych czynnikach niezmienionych ) reagują w sposób odbiegający od schematu w tym sensie, że woda po którymś zabiegu może być prawie przezroczysta a przy kolejnym znów ciemniejsza. Zależy to od podatności organizmu w danym dniu na oczyszczanie np. intensywne skurcze spastyczne.

Woda przed zabiegiem
Wykonywanie zabiegów detoksykacji jest bardzo proste. Jest to zabieg szybki i wygodny. Zabieg nie pochłania tak wiele czasu jak niektóre rygorystyczne programy zdrowotne, gdyż wymaga zaledwie 30 minut co dwa dni. Generalnie stosuje się serie po 7-10 zabiegów. Nie ma przeciwwskazań do powtarzania takich serii. (Zabiegi uznawane są również za relaksujące). Kąpieli stóp można zażywać podczas np. oglądania telewizji. Jest to również wspaniałe dla starszych osób, które mają trudności z wchodzeniem i wychodzeniem z wanny.
 


Woda po zabiegu
Badanie krwi przeprowadzono najnowszą, spektakularną metodą mikroskopii z ciemnym polem (dark-field microscopy). Kropla krwi pacjenta jest bezpośrednio nanoszona na szkiełko podstawowe i przykryta szkiełkiem nakrywkowym. Tak przygotowany preparat jest natychmiast badany pod powiększeniem 1200x. Krew narażona jest na brak tlenu, działanie ostrego światła, nacisk mechaniczny. Obraz, który ukazuje się w mikroskopie pozwala wyciągnąć bardzo ważne wnioski na temat środowiska całego organizmu. Wiemy, że krwinki widoczne na zdjęciu jako „białe kółka” potrzebują do życia tlenu. Pod szkiełkiem jest go mało. Czas, w jakim komórki przestaną pełnić swoje funkcje życiowe jest różny i zależy od kondycji organizmu. Komórki - jak widać na zdjęciach sprzed zabiegu zamierają po kilku minutach, co przejawia się stratą ich kolistego kształtu i kurczeniem się. Proszę zwrócić uwagę, na duże szare skupiska "śmieci" foto.1


Zdjęcia krwi przed zabiegiem.
czerwone krwinki zapadają się i przestają pełnić swoje funkcje życiowe już po kilku minutach. b. Sieć fillitów świadcząca o zakwaszeniu organizmu. W wyniku zakwaszenia wypłukiwany jest wapń z kośćca co sprzyja rozwojowi osteoporozy.

Najczęstsza przyczyna to: przewlekłe niedotlenienie, zwiększona ilość wolnych rodników, nieprawidłowa dieta.

 

Na zdjęciach krew tej samej osoby poddanej zabiegowi detoksykacyjnemu widzimy, że krew mimo kilkakrotnie dłuższego upływu czasu jest wciąż żywa. Krwinki są duże, nie zapadnięte. Są dużo wytrzymalsze i co jeszcze zadziwiające: po zaledwie półgodzinnym zabiegu znikła duża część zanieczyszczeń. Rulonizacja krwinek - najczęstsza przyczyna to - przewlekłe niedotlenienie - zwiększona ilość wolnych rodników - nieprawidłowa dieta i fillity.

Zdjęcia krwi po zabiegu
mimo kilkakrotnie dłuższego upływu czasu krwinki mają kolisty kształt co świadczy o ich właściwej energii i sile witalnej uzyskanej dzięki zabiegowi. b. osocze jest pozbawione simplastów, fillitów i innych złogów. Powyższe sekwencje zdjęć są tylko przykładami ilustrującymi działanie aparatu Detoksykacyjnego Niezależnie od sposobu, w jaki stosuje się zabieg detoksykacyjny korzyści z procesu naturalnego naenergetyzowania organizmu dają wspaniałe samopoczucie. Poza tym jakże ważna jest świadomość, że organizm jest oczyszczany z toksyn, które powoli ale skutecznie zatruwają nasz organizm- przyspieszają proces starzenia i degeneracji organizmu.

Zaobserwowane działania
Oprócz funkcji energetyzujących zaobserwowano również inne właściwości aparatu. W trakcie serii zabiegów z wodą w której zanurzony był jonizator i stopy osoby poddanej zabiegowi wynika, że organizmy wydzielały głównie amoniak, azotany, fosforany, oraz metale ciężkie. Stwierdzono również zmniejszenie uczuleń na alergię skórną. Ponadto badania mikrobiologiczne wykazały, że urządzenie wykazuje właściwości bakteriobójcze. Badania przeprowadzone przez Dr. Mary Staggs metodą HMTS ( heavy metal test system ) wykazały zmniejszenie ilości lub eliminacje pierwiastków ciężkich z organizmu po serii zabiegów detoksykujących. Aparat wytwarza prąd o niskim napięciu, przepływający pomiędzy trzema elektrodami umieszczonymi w pojemniku z wodą. Zanurza się w nim stopy. Przez jonizację ,,wychodzą" z organizmu toksyny, np. amoniak, azotany, fosforany. Po kilku minutach woda w pojemniku zmienia barwę (może być lekko żółta lub brązowa), ponieważ znajdują się w niej substancje wydalone przez nasze ciało. Kolor wody po zabiegu zależy od stanu zdrowia i diety. Niejednokrotnie w wodzie można zauważyć plamy tłuszczu i poczuć zapach nikotyny, jeśli osoba poddawana zabiegowi pali papierosy. Detoksykator pomaga nam również walczyć z nadwagą, alergiami pokarmowymi oraz bólami menstruacyjnymi. Przeciwwskazaniem do zabiegów są: przeszczepy organów, ciąża, rozrusznik serca i epilepsja. Zabieg skutecznie oczyszcza organizm np. po długiej kuracji antybiotykowej. Polecamy jest również osobom, które mają zaburzenia hormonalne.

Zabieg detoksykacji wygląda pozornie jak moczenie nóg, a usuwa toksyny z organizmu, oczyszcza krew, działa bakteriobójczo, uzupełnia pierwiastki śladowe i przywraca równowagę energetyczną. Po 8 -10 zabiegach woda zmienia kolor na słomkowy, jasny, bez zmętnienia. Komórki organizmu zdrowego człowieka powinny mieć potencjał ujemny. Na tym poziomie przyswajanie składników pokarmowych i wydalanie toksyn jest optymalne, Kiedy ujemny potencjał komórki spada, prawidłowe procesy są zakłócone. Udowodniły to m.in., wyniki badań krwi u osób przed zabiegiem i po serii 10 zabiegów. Przedtem komórki krwi były nieregularne, mało żywotne. Po zabiegach obraz krwi uległ wyraźnej zmianie. Krwinki były dotlenione, nie obumierały, niemal zaraz znikły obecne wcześniej zanieczyszczenia i zmniejszyła się ilość wolnych rodników.

Nawet gdy odżywiamy się zdrowo, jemy dużo warzyw i owoców, to organizm i tak wydaliłby amoniak, azotany, fosforany z przemiany materii. Ta terapia może pomóc w łagodzeniu objawów wielu chorób. Alergie skórne o ostrych objawach po 3-4 zabiegach mają o wiele łagodniejszy przebieg. Ustępują swędzenia, a ogniska zapalne na skórze stają się mniej bolesne. Tego typu terapia przydaje się zamiast tabletek nasennych, może być także pomocna w łagodzeniu zaburzeń pokarmowych, nerwic, infekcji wirusowych. Ciekawe, że krew badana przed i po zabiegu wykazuje różnice, widoczne nawet gołym okiem. Krew była lepka, ciemna i zbita. Krew po detoksykacji była jaśniejsza i rzadsza.

Zaleca się 7-10 zabiegów co drugi dzień jeden zabieg

Detoksykator to urządzenie, które interaktywnie i szybko przywraca na dłuższy okres czasu właściwy potencjał energetyczny komórek i całego organizmu. Zabiegi wykonywane przez detoksykator skutecznie odtruwają organizm. Dzięki temu poprawia się nasze samopoczucie, a także wygląd skóry- staje się jaśniejsza, zaróżowiona, elastyczna Badania bakteriologiczne wody przed i po zabiegu z zanurzonymi w niej stopami pokazały, że przepuszcza nie prądu, działa bakteriobójczo. Osad na dnie wanienki to głównie szkodliwa flora bakteryjna organizmu. Natomiast analiza chemiczna wody po zabiegu wykazała obecność fosforanów, azotanów, szczawianów i jonów amonowych, co może świadczy o wydzielaniu się ich z organizmu w trakcie zabiegu. Detoksykacja to prosta droga do zdrowia "Detoksykacja" - to słowo, które coraz częściej pojawia się w rozmowach o zdrowiu. Czy jednak na pewno wiemy o czym mówimy. Na pewno przenikanie do organizmu toksyn różnego rodzaju, wiążemy z cywilizacją, z postępującym skażeniem środowiska, ale czy wiedza o drodze toksyn do naszych organów i o metodach ich oczyszczania jest powszechna z pewnością nie i to nawet w środowiskach z medycyną związanych. Doceniając wagę detoksykacji dla zdrowia, zachęcamy każdego aby zaczął leczenie od detoksykacji lub równolegle z detoksykacją. Jedno z czasopism medycznych wydawane pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia odnotowało, że jeżeli nasze wysiłki zmierzające do zachowania zdrowia zamkniemy w 100%, to zależą one: w 50% od tego co jemy; w 20% od genetyki; w 20% od jakości środowiska; i tylko w 10% od wysiłków służby zdrowia.

Zaskakujące ale zgodne z rzeczywistością. Przecież prawie wszyscy jemy byle co, byle gdzie i byle kiedy - na przekór zdrowemu rozsądkowi. Pacjenci godzą się na wiele bolesnych zabiegów, na wiele wyrzeczeń, ale nie na zmianę sposobu żywienia. I mamy być zdrowi ?. Weźmy przykład infekcji grypy. Gdyby zachorowanie zależało tylko od "złapania wirusa" prawie wszyscy by chorowali. A tak nie jest - o zachorowaniu decyduje układ immunologiczny związany w głównej mierze z przewodem pokarmowym. Można więc powiedzieć "pokaż mi co jesz, a powiem ci czy będziesz chory". Zasadą zdrowego żywienia jest spożywanie 80% produktów zasadotwórczych i tylko 20% kwasotwórczych. A jadamy akurat odwrotnie. No i zaraz po jedzeniu zasięgamy po gumę do żucia, aby poprawić w sztuczny sposób pH w ustach.

I na domiar złego ta guma jest zawinięta w folię aluminiową. Z szeregu badań prowadzonych od lat wynika, że wśród toksyn zanieczyszczających przewód pokarmowy prym wiedzie aluminium, a nie jak dotąd ołów czy kadm. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest zalew opakowań z folią aluminiową. Nawet chipsy, czy lody tak lubiane przez dzieci pakuje się w folię aluminiową i sprzedaje m.in. w szpitalach dziecięcych. Wracając do wiodącego tematu naszej informacji- zabieg detoksykacji z pewnością można wykonać nie jedną metoda.

Oczywiście jest wiele metod, poza płukaniem jelit np. metoda MRT (Matrix Regeneration Therapy) oczyszczająca z toksyn tkankę łączną, w której są "zanurzone" wszystkie narządy. Są także leki oczyszczające organizm, istnieje dział medycyny – homotoksykologia. Leki homotoksykologiczne są zazwyczaj ukierunkowane na dany narząd lub też tkankę łączną. Powodują one, że organizm sam zaczyna stopniowo usuwać toksyny -z tym, ze jest to proces długotrwały. -Nowością jest metoda „Detoksykacja-wodna”. Urządzenie to wydaje się mieć szansę na szybką i powszechną akceptację, jest bowiem proste w użyciu, nie inwazyjne i skuteczne. Praktycznie już teraz zaakceptowało je wielu lekarzy i pacjentów. Warto wiedzieć jak działa to urządzenie i co zastosowanie terapii z jego udziałem, gwarantuje pacjentom. Detoksykacja odbywa się przez relaksującą, trwającą pół godziny kąpiel stóp. Proces ten jest możliwy, co więcej może być szybki i skuteczny, bowiem stopy to wręcz - zestaw receptorów wspomaganych przez wielką liczbę porów (mikrokanalików), przez które nasz organizm może zarówno wydalać toksyny jak i uzupełniać niedobory mikroelementów). Kilka kąpieli stóp w urządzeniu detoksykacyjnym a patologiczny obraz komórek krwi ulega pozytywnemu przeobrażeniu. Znikają złogi zanieczyszczeń powraca prawidłowy regularny kształt krwinek - komórki odzyskują pełną zdolność do detoksykacji i regeneracji. Oczywiście są choroby, które nie pozwalają na osiągnięcie optymalnego rezultatu, ale generalnie jest on do osiągnięcia w krótkim czasie (np. 12 zabiegów co drugi dzień jeden zabieg). Aby stwierdzić, że urządzenie działa wystarczy obserwować kolor wody, której zanurzone są stopy. Woda zmienia kolor, często pieni się lub mętnieje, czasem nabiera intensywnego zapachu. Detoksykacja urządzeniem obejmuje całą gamę zanieczyszczeń skumulowanych przez organizm współczesnego człowieka poprzez kontakt z żywnością i skażonym środowiskiem lub będącym rezultatem zabójczych nałogów-jak papierosy, alkohol, czy narkotyki Urządzenie ma ponadto właściwości odkażające, bakteriobójcze. Słowem nie lecząc konkretnie żadnej choroby detoksykator pomaga wyzdrowieć z większości chorób - oczyszcza, zwiększa odporność, polepsza samopoczucie. Co dalej? Warto za jakiś czas powtórzyć serię zabiegów, by nie dopuścić do utraty zdrowia. Ale to już indywidualna decyzja pacjenta.

Wskazania:
- problemy skórne
- trądzik, plamy wątrobowe, trądzik różowaty,
- otyłość
- rewelacyjne efekty daje w połączeniu z zabiegami odchudzającymi i masażami,
- odtoksycznienie organizmu w chorobach: wątroby, nerek, jelit, chorobach alergicznych.
Jeśli chcesz, aby twój organizm funkcjonował prawidłowo, skorzystaj z zabiegu detoksykacji.

Detoksykator został zaprojektowany, dla redukcji toksyn i wzmocnienia organizmu, a to może pomóc w:
- utracie wagi
- krążeniu ogólnym i przy zakrzepicy żył (żylakach)
- zmęczeniu/poirytowaniu/podekscytowaniu/stresie
- alergiach pokarmowych i innych
- bólach menstruacyjnych
- bólach stawów i artretyzmie
- usprawnieniu funkcjonowania nerek i wątroby (usunięciu metali ciężkich z wątroby )
- usunięciu grzybic: skóry, paznokci i stóp.
- słabej przemianie materii
- Oczyszczania z toksyn, używek: nikotynowych, alkoholowych, różnego rodzaju narkotyków.

U W A G A !!! Przeciwwskazania:

- Bajpasy.
- Rozrusznik serca.
- Kobiety w ciąży.
- Endoprotezy (nerki, wątroba, serce, staw biodrowy, kolanowy itp.).
- Epileptycy.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG >>>